HOKEJBALOVÝ TURNAJ STOUPA CUP

Hokejbalový turnaj Stoupa Cup se hraje od roku 2006, jako vzpomínka na tragicky zesnulého kamaráda a aktivního hráče hokejbalu Ondru "Stoupu" Vaculíka. Každoročním konáním tohoto turnaje si společně s hráči a fanoušky připomínáme tuto nešťastnou událost.

Od svého prvního ročníku urazil turnaj velký kus cesty. Stala se z něj společenská událost nejen pro Vsetín, ale i pro celorepublikovou hokejbalovou veřejnost. První ročníky se konaly jako "kamarádský" turnaj, kdy se na hřišti za průmyslovou školou sešlo pár hokejbalových nadšenců a kamarádů, kteří si zahráli hokejbal a vzpomněli na Ondru.

V průběhu let turnaj získával prestiž a vzbuzoval zájem nejen hráčů ze Vsetína a okolí. Najednou bylo hřiště za průmyslovkou, kde se turnaj každoročně koná, známým pojmem i v jiných hokejbalových městech České republiky. Turnaj tak postupně získával vysokou úroveň. Hokejbaloví reprezentanti ČR jsou každoročně členy týmů, které se Stoupa Cupu účastní. Hokejové hvězdy, jmenujme například Martina Adamského, Petra Vampolu, Ondřeje Němce, Erika Hrňu a další, stejně tak tým složený ze současných, či býválých hráčů VHK Vsetín, jsou nedílnou součastí turnajových bojů.

Turnaj však není jen o sportu. Jde i o společenskou událost, na kterou se těší všichni hráči, fanoušci i kamarádi. Každoročně po turnaji pořádáme tzv. "after party". Zde všechny horké hlavy, "znesvářené boji na krev" mezi mantinely, usedají ke společnému stolu. Prapor zábavy již tradičně drží regionálně nadnárodní umělec Bolek Vjaclovský. Za tónů jeho kytary se ze soupeřů stávají nerozluční přátelé. Právě neopakovatelná atmosféra, která v průběhu dne na hřišti i mimo něj panuje, dělá z tohoto turnaje tak neobyčejnou událost.

Od roku 2016 se turnaj nese v benefičním duchu. Výtěžek sbírky, která je součástí každého ročníku, pomáhá vybraným lidem, kteří v životě prozatím neměli tolik štěstí. Více se o myšlence benefice, plánech a výsledcích z let minulých dočtete v záložce BENEFICE.