LEVÁ NOHA

01.05.2023

V neděli 30.4.v Rybnickém baru Amerika ukončila parta ze spolku Stoupa Cup v pořadí sedmý benefiční počin s názvem LEVÁ : NOHA. Ačkoliv již dříve pořadatelé hodlali své aktivity na jistou dobu omezit, netrvalo dlouho a rozhodli se opět do sféry pomoci vstoupit, letos však bez legendárního hokejbalového turnaje. Tentokrát svou pomoc zacílili na Bohumíra Herdu, trenéra gymnastiky a aktivního sportovce, který se v loňském roce stal ne vlastní vinou účastníkem vážné dopravní nehody, kdy přišel o část dolní končetiny a utrpěl další vážná poranění.

"Informaci o trablech, které Miru provází se stávající protézou, jsme dostali zprostředkovaně a ačkoliv jsme hodlali čerpat Stoupacupovou dovolenou, příběh, který Mira prožil, nás velmi zasáhl a vzhledem k tomu, že jsme Mirka znali osobně, nešlo nereagovat." říká předseda spolku Stoupa Cup Zdeněk Čablík.

Benefiční počin odstartoval 5. února a cílem akce bylo shromáždit co možná nejvíce prostředků na novou, kvalitnější protézu pro Miru Herdu. Již po dobu akce byla vzhledem k vlně solidarity nová protéza pořízena a zbytek financí z transparentního účtu budou Mirkem využity na další potřebné a nezbytné věci, které ho co nejrychleji vrátí do běžného života.

"Výsledná částka 657 501 Kč je skvělá a není debat o tom, jak moc je potřebná. Zájem kamarádů známých a všech podporovatelů byl neuvěřitelný a nás jako pořadatele těší, že Stoupa cup má pořád důvěru a jistou sílu ve chvílích, pro někoho nelehkých. Potěšila nás také podpora známých osobností například Ondry Němce, Lou Fanánka Hagen, Romana Kreuzigera, Marka Lukáše, Terezy Vlk Huříkové, hokejistů VHK ROBE Vsetín a velké množství dalších. Všem, kteří se jakkoliv do akce zapojili, děkujeme i jménem Miry." dodal Zdeněk Čablík